BOLESNA PORAŻKA

• autor: rksgrodziec, 2014-04-19 21:23

W Wielką Sobotę 19 kwietnia mimo świątecznej atmosfery i towarzyszącej jej ładnej pogody kibice RKS-u nie mieli powodów do radości.

RKS GRODZIEC - PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1: 4

Piłkarze rozpoczęli to spotkanie z bardzo dużym zaangażowaniem.Od pierwszych minut nasi grali bardzo agresywnie i widać było że mają w sobie dużo motywacji.W 11.minucie po groźnej kontrze strzał Adama Barana z trudem odbił bramkarz a dobitka Marcina Kondzielnika minęła słupek bramki rywali.Minutę później ten sam zawodnik ładnie zgubił obrońcę ale jego strzał był minimalnie niecelny.W 33.minucie w przypadkowym starciu zawodnik gości Damian Wasil rozciął łuk brwiowy i musiała mu zostać udzielona pomoc.Kontuzja wyglądała groźnie jednak po kilku minutach zawodnik ten po założeniu opatrunku powrócił na boisko.Ciekawostką jest że w jego miejsce rozgrzewał się już zawodnik rezerwowy jednak do zmiany nie doszło co jak się później okazało było dla nas fatalne w skutkach.Nerwowo pod naszą bramką zrobiło się w 37.minucie kiedy na wysokości "16" Dawid Stambuła minął się z piłką a w ostatniej chwili jeden z naszych obrońców wybił ją z linii bramkowej.Niestety chwilę później ta sztuka już się nie udała i po podobnej akcji do pustej bramki trafił po raz pierwszy Damian Wasil.Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę ten sam zawodnik wykorzystuje błąd naszej obrony i z 5 metrów podwyższa na 2:0.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie bo po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla naszych rywali.Do "11" podszedł Damian Wasil i pewnym strzałem w prawy róg zdobył gola,kompletując tym samym hat-trick.Nasi zawodnicy nie mając już nic do stracenia musieli iść do przodu.Przez następnych kilka minut kolejne kilka kontr gości o mało nie zakończyło się bramkami.Tak było do 67.minuty kiedy w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym strzałem z woleja Marcin Kondzielnik zdobył bramkę.Już minutę po zdobyciu gola mieliśmy szanse na bramkę kontaktową bo sędzia podyktował dla nas rzut karny,jednak Konrad Grosman z 11 metrów strzelił wysoko nad bramką.Na 10 minut przed końcem w sytuacji 1 na 1 zawodnik gości trafił w słupek ale 3  minuty później nie mieliśmy już tyle szczęścia i po zagraniu piętą Damiana Wasila,Daniel Cichocki ustalił wynik spotkania.

RKS GRODZIEC - PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1 : 4 (0 : 2)

Kondzielnik 67' - Wasil 42' 45' 55'(k),Cichocki 83'

RKS:Stambuła - Bujak(46'Grosman),Rumiński,Garczarczyk,Płatek,Kruczek(80'Bzdręga),Wołczyk(46'Koch),Kardaś,Baran,Kondzielnik(75'Wiśniewski)Waśniewski D.

Przyszłość:Miesiączek - Galus(82'Modlich),Burda,Gozyb,Rekus,Czyżykowski(85'Guttmann),Buchalik(46'Cichocki),Wasil(79'Kroczek),Świderski,Staszczak,Korczyński

Żółte kartki:Rumiński - Rekus,Świderski,Galus,Staszczak