Statystyki drużyny

Aktualności

DWA OBLICZA RKS-U

• autor: rksgrodziec, 2014-11-08 17:41

W pierwszej połowie nie zagroziliśmy bramce rywala,w drugiej pokazaliśmy charakter i co najważniejsze uzyskaliśmy korzystny rezultat.

RKS GRODZIEC - GÓRNIK PIASKI 2 : 1

Pogoda w czasie trwania dzisiejszego meczu niestety nie dopisała.Boisko było grząskie,ale warunki dla obu zespołów były przecież takie same.Początek meczu był katastrofalny.Już w 4.minucie bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę dla gości zdobył Mariusz Suwaj.Świetnie podkręcona piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.W sumie tyle można by napisać o pierwszej części gry bo oprócz kilku ataków Górnika niewiele się działo.Nie potrafiliśmy dobrze wyjść z piłką i cały czas zmuszeni byliśmy przerywać akcje rywala.

Na drugą połowę spotkania wyszedł już całkiem inny zespół.Pełen determinacji i chcący zakończyć rundę zwycięstwem.Pierwszy sygnał dał Adrian Kardaś,który mocno uderzył z dystansu jednak piłka odbiła się od obrońcy i wypadła za końcową linię.Chwilę później swój spryt i umiejętności pokazał Damian Koch strzelając pod poprzeczkę bramki Damiana Gieracza czym doprowadził do wyrównania.Po kilku minutach mogło i powinno być 2:1.Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował dla nas jedenastkę.Mówi się,że karny to jeszcze nie bramka a w naszym przypadku w tym sezonie to absolutnie loteria.Tym razem do piłki podszedł Adam Baran lecz źle uderzył piłkę i ta po rękach bramkarza odbiła się od słupka.Dobitka natomiast minęła bramkę i nadal mieliśmy rezultat remisowy.Jednak co się odwlecze...W 68.minucie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry piłka upadła pod nogi Mateusza Majchrzaka a ten z bliska umieścił ją w siatce.Licząc mecz z Unią Ząbkowice w Pucharze Polski ma on już na koncie sześć bramek!Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji,szczególnie po szybkich wyjściach z kontry.Rezultat jednak się nie zmienił i na zakończenie rundy jesiennej zdobywamy 3 punkty.Jak bardzo mogą one być ważne dowiemy się na wiosnę.Jesień kończymy z 16 punktami w 14 spotkaniach.

RKS GRODZIEC - GÓRNIK PIASKI 2 : 1 (0 : 1)

Suwaj 4'  -  Koch Damian 55', Majchrzak 68'

RKS:Leśniewski - Płatek,Rumiński,Majchrzak,Bujak,Kardaś,Koch G,Garczarczyk(46' Waśniewski),

Kruczek(89' Kapral),Baran(85' Kondzielnik),Koch D.(78' Chodor)

GÓRNIK:Gieracz - Kawecki,Sierka,Rzymowski(80 ' Gad),Szczygieł(65' Oberaj),Marszewski,Suwaj,