PODSUMOWANIE 16.KOLEJKI.ZAPOWIEDŹ 17.KOLEJKI.

• autor: rksgrodziec, 2015-03-25 21:04

W pierwszej wiosennej kolejce IV ligi gr.I nie mieliśmy żadnych niespodzianek.Ze względu na wycofanie się z rozgrywek Pilicy Koniecpol rozegrane zostało tylko sześć spotkań.

Przyszłość Ciochowice 0-0 Polonia Poraj

Slavia Ruda Śląska 0-1 Górnik Piaski

RKS Grodziec  0-3 Ruch Radzionków

Sarmacja Będzin 3-1 Zieloni Żarki

MLKS Woźniki 4-4 Unia Ząbkowice

Fortuna Gliwice 0-1 Gwarek Tarnowskie Góry

Pilica Koniecpol 0-3(wo)Raków II Częstochowa

Najciekawiej było w Woźnikach gdzie miejscowy MLKS prowadził z Unią Ząbkowice już 4:0 by ostatecznie zremisować 4:4.Ekipa z Dąbrowy Górniczej w ciągu ostatnich 10 minut czasu gry strzeliła trzy bramki pokazując niebywały charakter i wolę walki.

Sarmacja pewnie pokonała Zielonych Żarki,z którymi zmierzymy się w najbliższy weekend 3:1.

Przyszłość Ciochowice podzieliła się punktami z Polonią Poraj remisując bezbramkowo i zachowując pozycję wicelidera tabeli.

Górnik Piaski dzięki wyjazdowemu zwycięstwu ze Slavią Ruda Śląska wyprzedził nas w tabeli i zajmuje 11.miejsce.

Gwarek Tarnowskie Góry po skromnym zwycięstwie 1:0 z ostatnią Fortuną Gliwice utrzymał czwartą pozycję i zrównał się punktami z Zielonymi Żarki.

Concordia Knurów pauzowała a drużynie Rakowa II Częstochowa przyznano walkower.

W 17.kolejce zagrają:

Fortuna Gliwice - Concordia Knurów

Raków II Częstochowa - MLKS Woźniki

Unia Ząbkowice - Sarmacja Będzin

Ruch Radzionków - Slavia Ruda Śląska

Górnik Piaski - Przyszłość Ciochowice

RKS Grodziec - Zieloni Żarki

Pauzować będą:Polonia Poraj i Gwarek Tarnowskie Góry(walkower za mecz z Pilicą).

Po raz pierwszy w tym roku w oficjalnym spotkaniu wystąpi Concordia Knurów,która pauzowała w poprzedniej kolejce.Jej rywalem będzie Fortuna Gliwice więc Knurowianie zaczną meczem z potencjalnie najłatwiejszym rywalem.

Również pierwszy oficjalny mecz zagra Raków II,któremu za mecz z Pilicą w 16.kolejce przyznany został walkower.Teraz zmierzy się na własnym boisku z MLKS Woźniki.

Druga w tabeli Przyszłość Ciochowice przyjedzie do Czeladzi na spotkanie z Górnikiem Piaski.Oba zespoły dzieli 11 punktów i 9 miejsc w tabeli.W rundzie jesiennej Przyszłość wygrała 2:1 i teraz również jest faworytem.

Lider Ruch Radzionków podejmie trzynastą Slavię Ruda Śląska i tu również nie powinno być niespodzianki.

Ze spotkaniu dwóch zespołów z Zagłębia Dąbrowskiego ciężko jednoznacznie wskazać faworyta.Sarmacja jest wyżej w tabeli jednak w jesiennym  spotkaniu to Unia Ząbkowice była górą wygrywając 3:2.