PODSUMOWANIE 24.KOLEJKI

• autor: rksgrodziec, 2015-05-19 21:07

W 24.kolejce IV ligowych zmagań padło kilka ciekawych,wręcz zaskakujących wyników a drużyny z drugiej części tabeli pokazały,że prawdziwa walka dopiero się zaczyna.

Concordia Knurów 1-0 Zieloni Żarki

Ruch Radzionków 2-0 Unia Ząbkowice

Górnik Piaski  3-0 Raków II Częstochowa

Polonia Poraj 2-2 Gwarek Tarnowskie Góry

Przyszłość Ciochowice 1-2 Pilica Koniecpol

Slavia Ruda Śląska 1-0 MLKS Woźniki

Concordia Knurów,której problemy możemy oglądać od pewnego czasu pokonała Zielonych Żarki 1:0.Po dwóch porażkach z rzędu,w których stracili w sumie 10 bramek zwycięstwo i to na zero z tyłu musiało dodać im trochę pewności siebie a już w sobotę to my będziemy podejmować ich na własnym boisku.Mecz rozgrywany był przy pustych trybunach bowiem knurowianie dostali zakaz gry z udziałem publiczności na dwa miesiące.

Zdziesiątkowana kontuzjami i karami za przekroczenie limitu kartek Unia Ząbkowice ulegli Ruchowi Radzionków 0:2.To chyba najniższy wymiar kary jaki radzionkowianie mogli im zaaplikować.Kolejna strata punktów sprawiła,że dąbrowianie spadli na 12 miejsce i czeka ich teraz walka o utrzymanie.Na przeciwległym biegunie znajduje się Ruch mający już 7 punktów przewagi nad Ciochowicami i dwa zaległe mecze.

Górnik Piaski pokonał rezerwy Rakowa Częstochowa 3:0.W takim samym stosunku kilka dni wcześniej uległa częstochowianom Sarmacja Będzin.Pewne zwycięstwo i 3 punkty nie pozwoliło Górnikowi opuścić przedostatniej pozycji w tabeli jednak pozwoliło zachować kontakt z pozostałymi drużynami walczącymi o utrzymanie.

Niecodzienne spotkanie rozegrały Polonia Poraj i Gwarek Tarnowskie Góry.Beniaminek prowadził z tarnogórzanami 2:0 aż do 96 minuty!!!Mimo to spotkanie zakończyło się remisem 2:2 a bramki w 7 oraz 9 minucie doliczonego czasu trzeba uznać za ewenement.

Nieoczekiwany rezultat padł w Ciochowicach gdzie Pilica Koniecpol pokonała Przyszłość 2:1.Wicelider zwiększył tym samym stratę do Radzionkowa do 7 punktów.Pilica zaś pokazała iż mimo problemów finansowych i organizacyjnych chce powalczyć o utrzymanie.

W coraz gorszej sytuacji znajduje się zespół MLKS Woźniki.Tym razem uległ on w wyjazdowym spotkaniu Slavii Ruda Śląska 1:2.Była to ich czwarta porażka z rzędu a co za tym idzie spadek na 13 miejsce.Slavia,która przez długi czas nie mogła złapać właściwego rytmu zdołała awansować na 10 miejsce i ma dwa oczka straty do nas.