ULEWA NIE POKRZYŻOWAŁA PLANÓW

• autor: rksgrodziec, 2015-05-30 22:24

Spotkanie przeciwko Przyszłości Ciochowice rozpoczęło się kilka minut później niż było to planowane.Ulewa jaka przeszła nad Będzinem i trwała prawie do końca pierwszej połowy zmyła linie boczne boiska.Sędzia pozwolił jednak rozegrać mecz i jak się okazało decyzja była słuszna,ponieważ w drugiej części gry wypogodziło się a wynik jaki uzyskaliśmy napawa optymizmem i pozwoli nam ze spokojem patrzeć na przyszłotygodniowe zmagania pozostałych drużyn.

RKS GRODZIEC - PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 4 : 2

O pierwszych czterdziestu pięciu minutach można by powiedzieć,że gra bardziej przypominała piłkę wodną niż nożną.Na murawie zebrało się sporo wody co jednak nie przeszkadzało zawodnikom obu stron rozegrać dobrego widowiska.Sporo było w nim walki a raz za razem jedna i druga drużyna stwarzała sobie groźne sytuacje.W 15 minucie meczu Andriy Dyhas pięknym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania.Kwadrans później nastąpiła nasza odpowiedź.Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie wykorzystał Bartosz Garczarczyk strzałem głową pokonując bramkarza Przyszłości.

W drugiej połowie przestało padać a my mogliśmy obejrzeć jeszcze cztery gole.Chwilę po wznowieniu w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie znalazł się Damian Koch i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.Zespół z Ciochowic zaczął grać agresywniej odsłaniając się i zostawiając dużo miejsca naszym zawodnikom,szczególnie w bocznych sektorach boiska.Wykorzystując to Adam Baran przedarł się prawą stroną po czym zszedł do środka i uderzył z dystansu.Bramkarz sparował jego strzał ale był bezradny wobec dobitki Damiana Waśniewskiego.Zdawało się,że bez problemu dotrwamy do końca tego meczu a może pokusimy się o podwyższenie rezultatu wykorzystując jakiś kontratak.Plany pokrzyżowały się kiedy to w 80.minucie Arkadiusz Staszczak huknął z ponad 30 metrów znajdując drogę do naszej bramki.Gol kontaktowy wprowadził trochę nerwowości ale trzy minuty przed końcem meczu wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Skrzypek ustalił wynik spotkania.Przyszłości zabrakło już sił i czasu na odrobienie dwubramkowej straty a po czterech doliczonych minutach sędzia zakończył to spotkanie.

RKS GRODZIEC - PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 4 : 2 (1 : 1)

Garczarczyk 29' Koch Damian 49' Waśniewski 66' Skrzypek 87'-Dyhas 15' Staszczak 80'

RKS: Krygier-Kawecki,Majchrzak(75'Płatek),Garczarczyk,Rumiński,Kardaś,

Koch G.,Wołczyk(46'Baran),Domański(78'Skrzypek),Waśniewski,Koch D.,(86'Chodor)