• autor: rksgrodziec, 2015-10-17 19:04

W najważniejszym dla nas meczu rundy jesiennej pokonaliśmy lokalnego rywala.

SARMACJA BĘDZIN - RKS GRODZIEC 0 : 2 (0 : 2)

Waśniewski 13' 38'

Po raz pierwszy od wielu lat przystępowaliśmy do meczu z Sarmacją jako równorzędny rywal.Niektórzy nawet ryzykowali stwierdzeniem,że jako faworyt.Po końcowym gwizdku gdy wszystko się wyjaśniło chyba nikt nie miał wątpliwości,który zespół był lepszy.

Na mecz z Sarmacją trener Marcin Paul wystawił ten sam skład,który rozgromił rezerwy GKS-u 5:0 przed tygodniem.Okazało się to świetnym posunięciem i co najważniejsze zaowocowało wynikiem.W 13.minucie Damian Waśniewski otrzymał długą,nie najłatwiejszą piłkę z głębi pola jednak udało mu się ją znakomicie opanować.Na pełnej szybkości minął bramkarza gospodarzy i wpakował piłkę do siatki.Po wyjściu na prowadzenie mogliśmy się cofnąć i próbować grać kontratakiem jednak nie zrobiliśmy tego.Dalej prowadziliśmy otwartą grę opartą na pressingu i wymianie podań.Sarmacja próbowała znaleźć drogę do naszej bramki ostro bitymi piłkami z narożników boiska,na które nabiegali napastnicy.Ta sztuka jednak im się nie udawała.W odpowiedzi kilka minut przed przerwą Damian Waśniewski zdobył swoją drugą bramkę celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianie stron gra wiele się nie zmieniła i to my dalej byliśmy drużyną prowadzącą grę.Wszystkie akcje jakie Sarmacja kończyła celnym strzałem nie zaskoczyły dobrze dysponowanego Adriana Czaplaka.Nam również nie udawało się pokonać bramkarza rywali jednak prowadziliśmy i mogliśmy spokojnie czekać na rozwój wydarzeń.Cały zespół równo pracował na to aby osiągnąć zwycięstwo.Wielkie brawa należą się również naszym kibicom,którzy licznie pojawili się na stadionie przy ul.Sportowej i każde dobre zagranie naszej drużyny kwitowali brawami.Oby w kolejnych meczach nasz zespół prezentował tak dobrą dyspozycję.

RKS:Czaplak - Kruczek,Kawecki,Otwinowski,Majchrzak,Ducki,Kardaś(81'Płatek),

Szopa(75'Koch D),Domański,Baran*85;Arseniuk(,Waśniewski(70'Koch G)

SARMACJA:Kowalik - Sroka,Kita,Derlatka B.Klimek(63;Maćkowski),Wawrzyniak,Misztal,