Statystyki drużyny

Aktualności

RADZIONKÓW ZDOBYTY!

• autor: rksgrodziec, 2016-04-09 20:49

Po bardzo ciekawym i prowadzonym w szybkim tempie meczu pewnie pokonaliśmy radzionkowian.

RUCH RADZIONKÓW - RKS GRODZIEC 1 : 3 (0 : 1)

Bąk 68' - Stankiewicz 9'(karny),Smarzyński 75' Otwinowski 85'

Do tego spotkania trzeba było podchodzić z lekką rezerwą gdyż trzy nasze ostatnie spotkania przeciwko Ruchowi pokazały jak groźna i doświadczona jest to drużyna.Nie było jednak mowy o jakimkolwiek strachu bo odpowiednio zmotywowani wiedzieliśmy,że można radzionkowian pokonać nawet na ich terenie.Mecz zaczął się bardzo dobrze dla nas.Już w 9.minucie faulowany w polu karnym był Marcin Smarzyński i sędzia bez zawahania wskazał na 11 metr.Do piłki podszedł Sebastian Stankiewicz i pewnym strzałem zdobył pierwszego gola dla naszej drużyny.Gospodarze chcieli szybko odrobić straty ale nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji.Dużo starć miało miejsce w środku boiska a żadna z drużyn nie pozwalała sobie na zwolnienie tempa i spokojniejsze rozgrywanie piłki.Do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Druga połowa przyniosła bardzo dużo emocji.Ruch od początku rzucił wszystkie siły aby odrobić straty ale nasza defensywa grała bardzo pewnie nie dopuszczając do zagrożenia.Jej przełamanie nastąpiło w 68.minucie kiedy po zamieszaniu w polu karnym precyzyjny strzał Konrada Bąka znalazł drogę do naszej bramki.Po wyrównującym golu ambicja Ruchu jakby trochę opadła a do głosu doszli nasi zawodnicy.Świetna kontra w 75.minucie i wykończenie Marcina Smarzyńskiego znów dało nam prowadzenie.Trochę bezradny zespół z Radzionkowa nie potrafił odpowiedzieć a pięć minut przed końcem dośrodkowanie z rzutu rożnego golem zakończył Rafał Otwinowski przypieczętowując nasze zwycięstwo.

RKS: Popczyk - Kawecki, Garczarczyk, Otwinowski, Sierczyński (64' Ducki), Koch (75' Wołczyk),

Stankiewicz, Wilk (64' Czapla), Domański, Baran (78' Waśniewski), Smarzyński

RUCH: Kucharski - Trzcionka, Kamil Banaś, Buchcik, Czubala (61' Cepek), Sadowski, Dziewulski,