Statystyki drużyny

Aktualności

NERWOWO ALE SKUTECZNIE

• autor: rksgrodziec, 2016-04-30 15:56

Szybko zdobyte dwie bramki i masa szczęścia w drugiej połowie pozwoliły nam na wywiezienie 3 punktów z bardzo trudnego terenu.

SLAVIA RUDA ŚLĄSKA - RKS GRODZIEC 1 : 2 (0 : 2)

Zalewski 55' - Majchrzak 6' , Waśniewski 8'

Początek meczu był piorunujący.Dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Adama Barana w 5.minucie i strzał głową Mateusza Majchrzaka dały nam prowadzenie.Niecałe dwie minuty później dogranie do Damiana Waśniewskiego,który minął bramkarza i zrobiło się już 0:2.Zapowiadała się więc powtórka z września kiedy to u siebie wygraliśmy ze Slavią 6:2.Gospodarzom wyraźnie taki obrót spraw podciął skrzydła lecz mimo wszystko ambitnie atakowali.Mijały minuty a przebieg meczu stawał się bardzo chaotyczny.Kilka razy ruszyliśmy z kontrą ale bezskutecznie.Zmarnowaliśmy dwie dogodne okazje aby podwyższyć wynik i praktycznie zakończyć mecz.

Po zmianie stron gra stała się całkowicie zdezorganizowana.Dochodziło do wielu spięć a my wdaliśmy się w kopaninę dostosowując swój styl gry do gry przeciwnika.Raz za razem długie podania wędrowały z jednej na drugą stronę boiska.W 55.minucie wykorzystując zamęt w naszej obronie Kamil Zalewski zdobył kontaktowego gola.Podbudowani gospodarze wszystkimi siłami atakowali naszą bramkę a my nie potrafiliśmy uspokoić choć na chwilę gry.Mecz stał się bardzo brzydki a zamiast gry obserwowaliśmy wybijanie piłki do przodu.Nasiliły się nieczyste zagrania a sędzia kilka razy sięgał po kartki.W 88.minucie meczu Jakub Kawecki obejrzał kartkę w kolorze czerwonym i końcówkę graliśmy w osłabieniu.Aż 6 doliczonych minut i gra w przewadze nie pomogły jednak Slavii na wyrównanie i z tego bardzo ciężkiego meczu wyszliśmy zwycięsko.

Teraz czeka nas tydzień przerwy a kolejnym rywalem będą Zieloni Żarki,z którymi zagramy u siebie 7 maja.

RKS:Czaplak - Kawecki(CzK),Otwinowski,Majchrzak,Sierczyński,Ducki(56' Wołczyk),

Wilk(90' Czapla),Stankiewicz,Baran(61' Domański(ŻK)),Waśniewski(80' Koch),Smarzyński(ŻK)

SLAVIA:Kucharski - Met(ŻK),Wujec(ŻK),Korban(ŻK),Zalewski,Pushhaus(ŻK),