• autor: rksgrodziec, 2016-06-04 21:37

W dzisiejszym spotkaniu nie było wątpliwości,która z drużyna była lepsza i mimo okrojonego składu pewnie pokonaliśmy zespół z Częstochowy.

RAKÓW II CZĘSTOCHOWA - RKS GRODZIEC 2 : 5 (1 : 4)

Smarzyński 18' 32' 34' 81' , Domański 39' - Rumin 45' , Bissi 87'

Ze względu na kontuzję oraz pauzy za żółte kartki trener Marcin Paul mógł zabrać na spotkanie do Częstochowy jedynie 14 zawodników.Na szczęście Ci,którzy wystąpili w tym meczu zagrali na miarę swoich możliwości i bez problemu rozprawili się z rezerwami Rakowa.

Rozpoczęliśmy bardzo dynamicznie i już od początku postawiliśmy na jedną z naszych najlepszych broni czyli szybkie ataki skrzydłami.W 18.minucie wynik otworzył Marcin Smarzyński wykorzystując świetne dogranie Adama Barana.Kwadrans później było już 0:2 a strzelcem ponownie był Smarzyński.Będący tego dnia w znakomitej formie strzeleckiej napastnik po kolejnych 120 sekundach strzałem głową skompletował klasycznego hat-tricka.Kilka minut przed przerwą indywidualną akcją popisał się Paweł Domański i trafił do siatki na 0:4.Chwila rozluźnienia w naszej drużynie w końcówce pierwszej połowy pozwoliła gospodarzom na zdobycie gola.Najwyżej do główki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyskoczył Daniel Rumin i pokonał naszego bramkarza..

W drugiej połowie z powodu drobnego urazu nastąpiła zmiana w naszej bramce.Przemysława Popczyka zastąpił Adrian Czaplak.W ekipie gospodarzy w przerwie meczu pojawiło się aż trzech nowych zawodników.Nie zmieniło to zbytnio obrazu gry a nasz zespół w dalszym ciągu był stroną dominującą.Staraliśmy się trochę bardziej poszanować piłkę ale nie rezygnowaliśmy z ataku.Sprzyjającymi warunkami był fakt,że od 65.minuty graliśmy w przewadze gdyż za drugą żółtą kartkę w tym meczu boisko musiał opuścić wprowadzony w przerwie Kamil Wojtyra.Niecałe dziesięć minut przed końcem swojego czwartego gola zdobył strzałem z woleja Marcin Smarzyński.Bramkę ustalającą wynik spotkania strzelił w 87.minucie z rzutu wolnego Matheus Bissi.

RKS:Popczyk(46'Czaplak) - Kawecki,Czapla,Garczarczyk,Otwinowski,Koch(80'Arseniuk),Ducki,

Stankiewicz(77'Kardaś),Baran,Domański,Smarzyński

Raków II: Frątczak - Boral,Małolepszy(46'Buczkowski),Kowalczyk,Nowakowski,Bissi,

Misik(46'Gawron),Dobosz,Jaworski,Kurek(35'Sośniak),Rumin(46'Wojtyra)